Bine ai venit pe forumul comunitatii ItalianJob.idle.ro!
Se pare ca nu ai inca cont pe forumul nostru.

Iti recomandam sa dai click pe "Inregistrare" pentru a deveni membru al comunitatii noastre! Daca ai deja cont, click pe "Conectare".

Daca iti place de noi, adauga italianjob.idle.ro la favorite! Multumim.

AcasaCautareInregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Cerere Adming gaming
Mier Iun 05, 2013 10:48 am Scris de K!do

» Cerere Admin gaming
Sam Mai 25, 2013 6:15 am Scris de R3sp3CT

» cerere admin devl1
Dum Apr 21, 2013 12:29 am Scris de Copil Dement

» cerere slot
Joi Apr 18, 2013 10:41 am Scris de Copil Dement

» blabla
Dum Apr 07, 2013 1:44 pm Scris de Copil Dement

» ANUNT!!!!!
Sam Apr 06, 2013 5:11 am Scris de Special K.

» Cerere admin
Sam Apr 06, 2013 5:09 am Scris de Special K.

» Salut :)
Vin Apr 05, 2013 6:17 pm Scris de Copil Dement

» GATAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Vin Apr 05, 2013 6:16 pm Scris de Copil Dement

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ajuta-ne si tu!

Top postatori
Copil Dement

TeZ

Special K.

angelfire

R3sp3CT

N[E]XT

taO

sweDeN

MasterGoG[SS]

V.I.P

Sondaj
Iti place noul forum ItalianJob?
 Da
 Nu prea
 Nu
 Era mai frumos celalalt
 Mi se pare super!
Vezi rezultatele

Distribuiţi | 

REGULAMENT SERVER

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
TeZ
Suveran
Suveran

Reputatie : 33
Data de inscriere : 02/02/2013
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: REGULAMENT SERVER   Sam Feb 02, 2013 4:55 am

Regula 1: Nu folositi limbaj trivial fata de alti jucatori/admini, limbajul pe care il utilizati trebuie sa fie cel pe care l-ati invatat la scoala, nu cel din fata blocului.Nu sunt admise nici un fel de prescurtari ale injuraturilor.
Aviz amatorilor: Serverul genereaza loguri, ce pot vizualizate oricand de administratori, deci daca ati injurat si va treziti cu banip, sa nu va speriati.
Consecinta: Banip-ul se da in functie de vulgaritatea injuraturii, durata incepe de la 1 zi pana la 1 luna, in toata aceasta perioada ip-ul dumneavoastra va fi stabil.

Regula 2:NU amenintati nici un jucator/ admin.
Consecinta: Ca si in cazul injuraturilor, amenintarile se pedepsesc cu banip.

Regula 3:NU folositi asa-numitele "cheaturi", pentru ca nu va ajuta la nimic.
Aviz amatorilor: Majoritatea "cheat-urilor" sunt detectabile.
Consecinta: Daca un jucator este detectat cu "cheat-uri", va primi ip stabil si banip 1 luna de zile.

Regula 4:Daca un jucator este mai putin "experimentat" in acest joc, nu-l jigniti sau nu-i spuneti sa paraseasca serverul.
Aviz amatorilor: Serverul este public, deci pentru toti jucatorii, nu doar pentru "cei buni"
Consecinta: Kick / ban.

Regula 5: Cand intrati pe server, nu obisnuiti sa va puneti in echipa "cea mai buna".
Aviz amatorilor: Recomandat este sa folositi "Auto Assign" ( 5 ).
Consecinta: Slay si mutarea jucatorului in echipa adversa. Daca acesta insista sa se mute cu "cei mai buni" kick.

Regula 6: NU cereti in mod repetat unui admin sa schimbe harta.
Aviz amatorilor: Este destul sa spuneti o singura data adminului sa puna la vot harta dorita.
Consecinta: Veti primi kick, iar daca continuati, chiar ban.

Regula 7: NU aruncati Flash/HE astfel incat sa incomodeze coechipierii.
Consecinta: Veti primi slay, iar daca continuati, chiar kick.

Regula 8: Cererile de admin se fac exclusiv pe FORUM!

Regula 9: Nu comentati la nesfarsit deciziile adminilor.
Aviz amatorilor: Daca sunteti de parere ca ati fost nedreptatit intr-o anumita situatie va invitam sa postati pe forum, si ar fi indicat sa fiti siguri de ceea ce scrieti.
Consecinta: Reclamatiile nefondate pe forum se vor pedepsi prin dublarea sanctiunii originale.

NU UITATI SA VOTATI SERVERUL AICI: http://www.csservers.ro/evidenta/italianjob.idle.ro

PENTRU ADMINI:
De retinut!! Admin = jucator obisnuit + cateva responsabilitati, nu Dumnezeu!...deci si adminul trebuie sa respecte regulile simplilor jucatori.

Regula 1: NU abuzati de comenzile la care aveti acces. (amx_slap/amx_slay)

Regula 2: NU scoateti banurile date de alti admini. Doar adminul care a dat banul respectiv poate micsora pedeapsa daca considera ca a exagerat. Riscati pierderea adminului.

Regula 3: Daca un jucator cere schimbarea hartii, e alegerea fiecarui admin daca va pune la vot harta respectiva.

Regula 4: NU schimbati harta dupa bunul plac! Daca puneti la vot o harta, pentru a o schimba este necesar de acordul a CEL PUTIN jumatate din jucatorii de pe server.
Exemplu: Daca pe server sunt 9 jucatori, pentru a schimba harta este nevoie de cel putin 5 voturi, nu 4! Numarul de voturi necesar este numarul solicitat se server + 1.

Regula 5: Daca un admin este surprins injurand, amenintand sau folosind "cheat-uri", contul de admin va fi sters si va fi banat pe server 1 luna de zile. Dupa ispasirea pedepsei jucatorul nu va mai primi admin pe server niciodata.

Regula 6: Nu se da adminul nimanui! Acest lucru se pedepseste cu stergerea imediat a accesului la comenzile de admin fara discutie!

Regula 7: NU luati decizii pe baza celor spuse de ceilalti jucatori. Aveti obligatia de a urmari pe cel care este reclamat.

Regula 8: NU este permis decat 1 restart, si acela dupa ce harta a fost schimbata si toti jucatorii au intrat pe server.

Regula 9: NU abuzati de afisarea mesajelor pe ecran (tsay, csay...) decat daca aveti ceva de anuntat, si are legatura cu jocul sau serverul.

Regula 10: NU va certati intre voi (daca aveti ceva de impartit, folositi "admin_chat" sau daca nu gasiti o solutionare pasnica, apelati la cineva cu rang mai mare).

Regula 11: Respectati jucatorii, va vor respecta si ei la randul lor.

Regula 12: DACA CUMVA INTRA CINEVA SA VA CEARA PAROLA DE LA ADMIN SUNTETI OBLIGATI SA II DATI BANIP.NU ARE IMPORTANTA CINE SE DA EL.

Regula 13: Respectati nivelul de access ale fiecarui Admin.

NU UITATI SA VOTATI SERVERUL AICI: http://www.csservers.ro/evidenta/italianjob.idle.ro

Arrow vot CSSERVERS

Arrow vot FREAKZ

Sus In jos
http://italianjob.forumer.ro

REGULAMENT SERVER
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» National Guard - Regulament
» HostName: Samp.Just2Play.Ro | Roleplay Server [0.3c]
» *FiveTime* IP: 188.212.105.203 Contact id: samp_florin Server De samp nou deschis Si dam level bani Super server:X Va asteptam i pe dumneavoastra Dati click sa vedeti srv:Xpoze
» News Reporter - Regulament
» Police Department - Regulament

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: ItalianJob.idle.ro :: Regulament Server-
Mergi direct la: