Bine ai venit pe forumul comunitatii ItalianJob.idle.ro!
Se pare ca nu ai inca cont pe forumul nostru.

Iti recomandam sa dai click pe "Inregistrare" pentru a deveni membru al comunitatii noastre! Daca ai deja cont, click pe "Conectare".

Daca iti place de noi, adauga italianjob.idle.ro la favorite! Multumim.

AcasaCautareInregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Cerere Adming gaming
Mier Iun 05, 2013 10:48 am Scris de K!do

» Cerere Admin gaming
Sam Mai 25, 2013 6:15 am Scris de R3sp3CT

» cerere admin devl1
Dum Apr 21, 2013 12:29 am Scris de Copil Dement

» cerere slot
Joi Apr 18, 2013 10:41 am Scris de Copil Dement

» blabla
Dum Apr 07, 2013 1:44 pm Scris de Copil Dement

» ANUNT!!!!!
Sam Apr 06, 2013 5:11 am Scris de Special K.

» Cerere admin
Sam Apr 06, 2013 5:09 am Scris de Special K.

» Salut :)
Vin Apr 05, 2013 6:17 pm Scris de Copil Dement

» GATAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
Vin Apr 05, 2013 6:16 pm Scris de Copil Dement

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Ajuta-ne si tu!

Top postatori
Copil Dement

TeZ

Special K.

angelfire

R3sp3CT

N[E]XT

taO

sweDeN

MasterGoG[SS]

V.I.P

Sondaj
Iti place noul forum ItalianJob?
Da
61%
 61% [ 46 ]
Nu prea
5%
 5% [ 4 ]
Nu
16%
 16% [ 12 ]
Era mai frumos celalalt
4%
 4% [ 3 ]
Mi se pare super!
13%
 13% [ 10 ]
Total voturi : 75

Distribuiţi | 

Reguli generale pentru admini

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
TeZ
Suveran
Suveran

Reputatie : 33
Data de inscriere : 02/02/2013
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Reguli generale pentru admini   Sam Feb 02, 2013 4:55 am

Inainte de a incepe vreau sa va spun ca fiecare admin care nu are ID-ul meu de mess si cont pe forum va ramane fara admin.
Daca nu stiti cum sa va faceti cont, va ajut eu, asa ca nu aveti nicio scuza.

Acum, asa cum ati vazut, avem multi admini tineri, incepatori. De aceea, pentru a evita eventualele neintelegeri, va rog sa fiti foarte atenti la urmatoarele, si sa incercati sa invatati, deoarece nimeni nu s-a nascut invatat.

-Serverul nostru este FREEGAME! De ex, pe bycastor se pot folosi armele din casa intodeauna,insa, daca se face vot: amx_vote "Arme? Da Nu" si iese nu, atunci nu se permit armele. Asadar, intodeauna este freegame, exceptand cand s-a dat la vot.

-Nu dati vot de mai multe ori daca nu v-a iesit primul vot. Sa zicem ca vrei sa schimbi harta. Daca a dat voting failed, adica jucatorii nu au vrut alta harta, nu dati iar la vot doar ca sa iasa. E de preferat cand dati la vot sa puneti mai multe harti,nu doar una. Oricum, vot se da DOAR! in ultimele 5 minute de joc!

-Nu abuzati de admin sub nicio forma!!! Eu ma uit in loguri constant si vad dialogurile voastre cu jucatorii. Am vazut pana acum destule injuraturi si vorbe urate de-ale adminilor. De acum insa, NU MAI TOLEREZ! Suntem un server nou si vrem sa atragem lumea, sa fie un server pe care RESPECTUL reciproc e regula de baza. Asa ca, toti adminii vor da dovada de responsabilitate si de intelegere, fiti calmi, explicati jucatorilor, iar daca sunteti injurati dati gag, si ignorati. Fiti maturi si intelegatori!

-TOLERANTA ZERO PENTRU CODATI! Nu toleram codati sub nicio forma. Aici intra si adminii... Daca v-am prins cu coduri sunteti arsi. Orice jucator poate face demo si sa mi-l arate... nimeni nu e exclus de la penalitati. Nu aplicati sanctiuni fara dovezi. Vreau sa dati ban doar cu dovada, altfel, respectivul jucator va primi unban de la mine personal, fara sa ma intereseze cine are dreptate. Aveti la dispozitie amx_blind amx_ss

-MARE GRIJA CU DESTROY!!! Nu dati destroy decat la cei care merita cu adevarat gen codati de-aia la care le tremura tinta sau se tot invart in cerc. Destroy-ul este ceva foarte important, nu se da doar pt ca avem chef. Si eu am primit destroy de la admini incompetenti si stiu cum e.. mai ales ca joc de pe steam. Trebuie sa sterg tot si sa descarc din nou steamul plus jocurile. Asadar, mare grija la destroy!!!

-TOTI ADMINII trebuie sa aiba minim 1 ora de joc pe server. Evident, poate sunt zile cand nu puteti, asta e de inteles, insa ideea e sa fiti prezenti pe server cand puteti... Adminii inactivi raman fara admin.

-REDIRECTELE- o sa vi le configurez eu daca nu va merg voua. Daca dati click AICI, vedeti daca va merg sau nu. Trebuie sa fie cu verde,adica redirect OK. Altfel, imi cereti ajutorul. Fiecare va deschide redirecte pe alt port. Dupa ce vom face o mica prezenta, voi stabli eu ce port sa deschideti fiecare astfel incat sa nu se suprapuna. Fiecare deschide cate redirecte poate. Eu de exemplu pe un DualCore de 2.1 si 3 gb ram deschid 30 de redirecte. Cat puteti fiecare.

Probabil am omis anumite reguli insa cand mi le mai aduc aminte vi le comunic.
Eu ma bucur tare mult ca avem admini tineri deoarece odata cu tineretea vine si entuziasmul, stiu, am fost si eu in aceeasi situatie cu voi.
Daca nu stiti comenzi, apelati cu incredere la prietenul meu cel mai bun> GOOGLE.

Sper sa crestem impreuna si sa ne dezvoltam ca un server serios si respectuos cu jucatorii. Nu aveti nimic de pierdut daca vorbiti frumos cu playerii, dand dovada de inteligenta si maturitate.

Daca aveti nelamuriri sau sugestii, va rog frumos sa mi le comunicati. Sunt deschis intodeauna la dialog cu adminii mei.

Spor la fraguri tuturor si sa ne auzim cu bine.

TeZ

+++ ADMINELE SE DAU GRATIS, cerintele pentru admine sunt: minim 14 ani , tinut de redirecte sau adus de oameni pe server si minim 5 ore jucate pe server.

Arrow vot CSSERVERS

Arrow vot FREAKZ

Sus In jos
http://italianjob.forumer.ro

Reguli generale pentru admini
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» National Guard - Regulament
» News Reporter - Regulament
» Police Department - Regulament